מתעניינים/ות בלימודים

תוכניות הלימודים שלנו מאפשרות לסטודנטיות ולסטודנטים שמתעניינים במדעי החברה, במדעי החיים, במדעי רוח אומנויות או במשפטים לשלב קורסים במדעי הנתונים ובינה מלאכותית במסגרת תוכנית הלימודים שלהם.

 

הקורסים מקנים לתלמידות ולתלמידים הבנה והיכרות עם הכלים לניתוח נתונים ובינה מלאכותית. לימודים אלה יאפשרו יכולת שימוש בכלים הייחודיים הללו, כדי לענות על שאלות בתחום מדעי החברה, מדעי החיים, משפטים ומדעי הרוח, תוך שיתוף פעולה עם אנשים מתחום מדעי המחשב והנדסה שיעסקו בפיתוח אלגוריתמים.

 

אנחנו מציעים שתי חטיבות לימודים שניתן לשלב עם תוכניות לימודים שונות במדעי החיים/חברה/רוח/משפטים/אומנויות (ראו פירוט):

 

1.חטיבה מורחבת במדעי הנתונים ובינה מלאכותית (32 ש"ס)

(דרישת קדם של בגרות במתמטיקה 4 או 5 יחידות/בחינות סיווג ראי.ה מידע מפורט כאן)

לסילבוס הקורסים>

 

2.חטיבה מצומצמת במדעי הנתונים ובינה מלאכותית (16 ש"ס) (ללא דרישת קדם) 

לסילבוס הקורסים>

 

 

למה אצלנו?

כי ניתן לשלב קורסים במדעי הנתונים ובינה מלאכותית בתוכניות לימוד החל ממדעי הרוח ואמנויות, דרך כלכלה ומשפטים, ומדעי החיים. תוכנית הלימודים מעניקה בסיס רחב במתמטיקה, סטטיסטיקה וחישוביות, לצד כישורים המגוונים בניתוח וניהול נתונים, הבנת תהליכים מורכבים והסקת מסקנות. נתונים הם אלו שמאפשרים לארגונים רבים להציע שיפור במוצרים ובשירותים הניתנים לנו, כמו גם לבצע אופטימיזציה לתהליכים ברמת הארגון/החברה כולה. שימוש בכלים מתקדמים מתחומי בינה מלאכותית, אנליטיקה עסקית ולימוד מכונה מבססים קבלת החלטות והסקת מסקנות מהירה וטובה תוך ייעול של מגוון תהליכי יצור ושרות. הנתונים הנאספים בארגונים רבים מכונים "הנפט של הכלכלה החדשה", ומגזין "הרווארד ביזנס רוויו" כינה את מדע הנתונים כ"עבודה הסקסית ביותר של המאה ה-21". בהתאם חל ביקוש עצום בשוק ומאות אלפי משרות חדשות נפתחו, בשכר ובתנאים מעולים.

 

מה אפשר לעשות עם זה?

להשתלב בארגונים שרואים חשיבות בשימוש בנתונים בעת קבלת החלטות, ניתוח תהליכים וביצוע מחקר, אם בתעשיית ההייטק, גופים ציבוריים והאקדמיה. כיום קיימת דרישה גבוהה בתעשייה לשילוב בין הידע באחד מתחומי הדעת לבין הבנת השפה של מדעי הנתונים והיכולת להשתמש בה. על מנת שבוגר יוכל להבין ולנתח את הנתונים דרוש לו הידע שאותו מנתחים, אך לא פחות חשוב הוא לדעת להסביר את הנתונים ולהוסיף נקודות מבט הכרחיות וחשובות ידע מבוסס מתוך התמחות, שאין למי שלא בקיא בתחום הדעת אלא רק בניתוח נתונים. אצלנו עושים פרויקט גמר שיתווסף לקורות החיים שלכם, הפרויקט הוא שילוב בין תחום הדעת אותו תבחרו ללמוד מתוך מדעי החברה, משפטים, מדעי הרוח, או מדעי החיים, לבין היישום בכלים של מדעי הנתונים.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>